Investiční životní pojištění

Investiční životní pojištění je v České republice nejvíce nabízený a velmi oblíbený druh životního pojištění. Jeho obliba vznikla hlavně díky tomu, že část peněz je použito na investování do podílových fondů a druhá část na pokrytí pojištění. Do pojištění je pak zpravidla zahrnuto jak pojištění životní, tak proti trvalé invaliditě, kde jste pak zproštěni jeho dalšího placení. Jedná se tedy o něco jako hybrid mezi klasickým rizikovým životním pojištěním a investováním do podílových fondů.


Nejoblíbenější investiční životní pojištění 2024:

Produkt Pojišťovna Typ Úrok Daňová úleva
NA PŘÁNÍ Kooperativa investiční životní pojištění flexibilní ano
Investiční životní pojištění Komerční pojišťovna investiční životní pojištění flexibilní ano
Investiční životní pojištění Moneta investiční životní pojištění flexibilní ano
Můj život Generali investiční životní pojištění flexibilní ano
Investiční životní pojištění ČPP investiční životní pojištění flexibilní ano
InvestLife Metlife investiční životní pojištění flexibilní ano
NN Smart NN investiční životní pojištění flexibilní ano
Domino Invest Raiffeisen Bank investiční životní pojištění flexibilní anoŽárovka Pozor: Zjistěte si, jestli vaše investiční životní pojištění kryje např. invaliditu způsobenou infarktem či mozkovou mrtvicí. Bohužel se již stalo, že klient zůstal upoután na lůžku jako bezmocný a rodina ze špatně nastavené životní pojistky nic nedostala.I když je často opakováno, že investiční životní pojištění není tak výhodné jako to klasické a investování zvlášť, faktem zůstává, že pojištěnci tohoto pojištění dostanou na konci lepší zhodnocení a nemusí se o nic starat.

Klient si u svého investičního životního pojištění vybere do jakého fondu se bude část peněz vkládat, podle toho, jak velký výnos a riziko chce podstoupit. Během spoření je pak možné investiční strategii upravovat.

>> Srovnání životního pojištění


Žárovka Tip: Investiční životní pojištění si můžete odečíst z daní. S IŽP si můžete snížit daňový základ. Investování přes investiční životní pojištění je však dražší než smlouva napřímo do podílových fondů. Můžete si tedy sjednat IŽP s minimální spořící složkou a zbytek spořit do podílových fondů přímo. Pro více informací vyplňte formulář.Investiční životní pojištění je vhodné především pro klienty, kteří chtějí mít větší kontrolu nad svými penězi. Délka trvání pojištění se doporučuje alespoň na 10 let.

Podobným produktem k investičnímu životnímu pojištění je kapitálové životní pojištění. Na rozdíl od kapitálového je to investiční však více výnosné a nyní v době „po krizi“, při opětovném růstu trhů, pro klienta velmi zajímavé.

Na našem partnerském webu - Investiční životní pojištění (srovnání) si můžete nechat porovnat investiční životní pojistky od 12ti různých institucí z oboru životního pojištění.Jananna k Investiční životní pojištění

Nejlepší je Flexi od Spořitelny. Máme ho celá rodina


Žanetka k Investiční životní pojištění

investični životní pojištění je podvod na lidii!!!! raději si zjednejte jenom úrazoví at neplatíte. měla jsem si tito stránky přečíst dřív


Dana k Investiční životní pojištění

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli na životní pojištění je nějaký příspěvek od státu. A pokud ano tak jaký a v jaké výši. Děkuji


Zkušenosti a diskuze - Vložte svůj názor

captcha