Co je důchodové pojištění

Důchodové pojištění je největší ze tří složek Pojistného na sociální zabezpečení nebo lidově „sociálního“. Důchodové pojištění je povinné pro všechny a je z něj hrazen starobní, invalidní, vdovský a sirotčí důchod.Pojistné na sociální zabezpečení = Nemocenské pojištění + Důchodové pojištěníLidově řečeno: Z vašeho bankovního účtu měsíčně odcházejí vždy dvě platby: „Sociální“ a „zdravotní“. A právě „sociálního“ (Pojistného na sociální zabezpečení) je Důchodové pojištění součástí.

Žárovka
Pozor: Povinné důchodové pojištění vás na stáří nemusí dostatečně zajistit
, sjednejte si investiční životní pojištění nebo penzijní připojištění. Nebo myslíte, že vyjdete s 12.000 Kč měsíčně?


Typy důchodu

- starobní a předčasný starobní důchod

- invalidní důchod (invalidita I., II., III. stupně)

- vdovský a sirotčí důchod


>> Sjednejte si k důchodovému pojištění investiční životní pojištěníTomášek k Co je důchodové pojištění

Je mi 30 a až já budu důchodce, tak pro mě už vnezbydou žádný peníze. To je jasná věc a tak by každý v mém věku měl přemýšlet o nějakém připojištění. Já jsem se nakonec rozhodl do investování do vlastní nemovitosti (vlastní byt, ve kterém bydlím a jeden pouze jako investici: oboje na hypotéku) a penzijko - důchodové pojištění od Kooperativy. Mohu jen doporučit.


Petruška k Co je důchodové pojištění

zajimalo by me s cim vlada tentokrat prijde I a II pilir se neosvedcil. chtelo by to nejakou ucelenou strategii a neco, co se lidem vyplati a zaroven nebudou muset zivit neefektivni system. P


Zkušenosti a diskuze - Vložte svůj názor

captcha