Rodinné životní pojištění

Rodinné životní pojištění je běžné rizikové nebo investiční životní pojištění, které se však vztahuje na celou rodinu – smlouva je podepsána např. na oba dospělé a všechny děti. To sebou nese řadu výhod a nevýhod, které je před sjednáním rodinného pojištění vzít na vědomí.

>> Srovnání rodinného pojištění zdarma a nezávazně

Žárovka Pozor: Zjistěte si, jestli vaše rodinné pojištění kryje např. invaliditu způsobenou infarktem či mozkovou mrtvicí. Již se stalo, že klient zůstal upoután na lůžku jako bezmocný a jeho rodina ze špatně nastavené životní pojistky nic nedostala.Typy rodinného pojištění:

1) úrazové rodinné pojištěním

2) rizikové rodinné pojištěním

3) investiční rodinné pojištěním

4) kapitálové rodinné životní pojištění


Výhody rodinného pojištění

Slevy
Když si sjednáte životní pojištění na každého člena rodiny zvlášť, nikdy nedosáhnete slev, které se naskýtají při pojištění všech na jednu smlouvu. Sleva může být okolo 10 %. Výrazné jsou pak slevy na děti okolo 25%.


Nevýhody rodinného pojištěním

Transparentnost
Někteří špatní finanční poradci rodinné pojištění využívají k tomu, aby do něj skryly věci, kterým klient nerozumí. Čím více osob je na smlouvě uvedeno, tím méně přehledná může být. Proto je nutné finančního poradce volit velmi opatrně. Rádi vám v tom pomůžeme a srovnáme pro vás rodinné pojištění – zdarma a nezávazně.

Rozvod
V případě rozvodu manželů je nutné počítat i s tím, že je nutné rozdělit pojištění. V případě investičního životního pojištění má pak každý z manželů nárok na polovinu. V tom by nebyl problém, kdyby si však pojišťovny neúčtovaly vysoké poplatky za změny či vypovězení pojištění.

Nižší flexibilita
Životní situace se může měnit. Děti odrostou, změní se priority a budou chtít vlastní pojištění.


Rodinné pojištění přináší mnoho nevýhod, ale výhoda v nižší ceně tyto nevýhody vyvažuje, a proto je na vás, jestli si myslíte, že je životní pojištění celé rodiny na jednu smlouvu právě pro vás. Případně vám rádi zdarma pomůžeme se rozhodnout. Poskytneme vám nezávazné srovnání.

>> Srovnání rodinného pojištění zdarma a nezávazněZkušenosti a diskuze - Vložte svůj názor

captcha