Investiční životní pojištění

Investiční životní pojištění je v České republice nejvíce nabízený a velmi oblíbený druh životního pojištění. Jeho obliba vznikla hlavně díky tomu, že část peněz je použito na investování do podílových fondů a druhá část na pokrytí pojištění. Do pojištění je pak zpravidla zahrnuto jak pojištění životní, tak proti trvalé invaliditě, kde jste pak zproštěni jeho dalšího placení. Jedná se tedy o něco jako hybrid mezi klasickým životním pojištěním a investováním do podílových fondů.


Nejoblíbenější investiční životní pojištění 2021:

Produkt Pojišťovna Typ Úrok Daňová úleva
BeneFit Extra Generali investiční životní pojištění flexibilní ano
Evoluce ČPP investiční životní pojištění flexibilní ano
FLEXI Pojišťovna České spořitelny investiční životní pojištění 2,4 % ano
PERSPEKTIVA Kooperativa investiční životní pojištění flexibilní ano
Rytmus Allianz investiční životní pojištění flexibilní ano
Vital Invest KB investiční životní pojištění 2,2 % anoŽárovka Pozor: Zjistěte si, jestli vaše investiční životní pojištění kryje např. invaliditu způsobenou infarktem či mozkovou mrtvicí. Bohužel se již stalo, že klient zůstal upoután na lůžku jako bezmocný a rodina ze špatně nastavené životní pojistky nic nedostala.I když je často opakováno, že investiční životní pojištění není tak výhodné jako to klasické a investování zvlášť, faktem zůstává, že pojištěnci tohoto pojištění dostanou na konci lepší zhodnocení a nemusí se o nic starat.

Klient si u svého investičního životního pojištění vybere do jakého fondu se bude část peněz vkládat, podle toho, jak velký výnos a riziko chce podstoupit. Během spoření je pak možné investiční strategii upravovat.

>> Srovnání životního pojištění


Žárovka Tip: Investiční životní pojištění si můžete odečíst z daní. S IŽP si můžete snížit daňový základ. Investování přes investiční životní pojištění je však dražší než smlouva napřímo do podílových fondů. Můžete si tedy sjednat IŽP s minimální spořící složkou a zbytek spořit do podílových fondů přímo. Pro více informací vyplňte formulář.Investiční životní pojištění je vhodné především pro klienty, kteří chtějí mít větší kontrolu nad svými penězi. Délka trvání pojištění se doporučuje alespoň na 10 let.

Podobným produktem k investičnímu životnímu pojištění je kapitálové životní pojištění. Na rozdíl od kapitálového je to investiční však více výnosné a nyní v době „po krizi“, při opětovném růstu trhů, pro klienta velmi zajímavé.

Na našem partnerském webu - Investiční životní pojištění (srovnání) si můžete nechat porovnat investiční životní pojistky od 12ti různých institucí z oboru životního pojištění.Zkušenosti a diskuze - Vložte svůj názor

captcha